Mobil ortamdaki en iyi 6 ofis uygulaması

İşinizde Başarı Yakalamak İçin 5 İpucu
Ocak 10, 2017
Show all

Mobil ortamdaki en iyi 6 ofis uygulaması

Hem iş hem de okul hayatımızda en çok kullandığımız araçlardan olan ofis uygulamaları, uzun zamandır tablet ve akıllı telefonlar üzerinden de kullanılabiliyor. Bu yazımızda mobil dünyanın en iyi 6 ofis uygulamasını sıraladık.

Google Dokümanlar

Mobil platformların en başarılı ofis uygulamalarından olan Google Dokümanlar, sadece mobil cihazlarda değil Google Drive sayesinde tarayıcı üzerinden de kullanabileceğiniz başarılı bir servis. Yaklaşık 180 MB boyutlarında olan Google Dokümanlar, arama motoru devinin tek ofis uygulaması değil. Google’ın E-TablolarGoogle Slaytlar ve Google PDF Viewer gibi başka ofis uygulamalarına sahip olduğunu da belirtelim. Google Dokümanlar uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Polaris Office

Google ve Microsoft gibi devleri saymazsak mobil dünyanın en çok sevilen ofis uygulamalarından olan Polaris Office, DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, PPS, PPSX, TXT, HWP, ODT ve PDF formatlarını destekliyor. Hem ücretli hem de ücretsiz kullanım seçenekleri sunan Polaris Office, Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Microsoft Word

Ofis uygulamalarının atalarından olan Microsoft Word, mobil platformlara adam atmasıyla birlikte doküman düzenlemek isteyen kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırdı. Listemizin en büyük uygulaması olan Microsoft Word, yaklaşık 480 MB boyutlarında. Son olarak Microsoft’un diğer ofis uygulamaları olan Excel ve PowerPoint‘i de mobil cihazlarda kullanabildiğinizi hatırlatalım. Microsoft Word uygulamasını Android için buradan, Windows Phone için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

OfficeSuite + PDF Editor

Hem ofis dokümanlarınızı düzenleyebileceğiniz hem de PDF dosyalarınızı açabileceğiniz bir uygulama olan OfficeSuite + PDF Editor, özellikle Android işletim sisteminin en popüler ofis uygulamalarından. Türkçe dahil olmak üzere toplamda 68 dil seçeneği sunan OfficeSuite uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

WPS Office

Microsoft ve Google’ın hem ofis hem de bulut uygulamalarıyla uyumlu bir şekilde çalışan WPS Office, OfficeSuite’te de olduğu gibi PDF desteğine sahip. Uygulama içerisindeki belgelerinizi şifreleme imkanı da sunan WPS Office uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Quip

Mobil cihazların dışında Mac ve Windows platformlarında da çalışan Quip, standart bir ofis uygulaması olmasının yanı sıra not uygulaması olarak da çalışabiliyor. Yaklaşık 50 MB boyutlarında olan Quip uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: Webrazzi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir